Rüyada “Ağaç Çiçekleri” Görmek

Ağaç Çiçekleri
Rüyada ağaç çiçekleri görmek, eğer mevsiminde ağaçta açmış çiçekler görülmüşse hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma, çeşitli menfaatlere işarettir.

Rüyada ağaç çiçekleri görmek ağacın yapraklarının arasında güzel ağaç çiçekleri görmek ne anlama gelir. RÜYADA AGAÇ ÇİÇEKLERİ GÖRMEK: Mevsiminde ağaçların çiçek açmış olduklarını görmek, hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma, çeşitli menfaatler elde etmek ve muradının gerçekleşmesidir. Rüyada badem ağacının yani çağla ağacının, çiçeklerinin toplanmış ve koparılmış olduğunu görmek, de hayır ise, de ağacı üstünde olduğu kadar iyi değildir. Ağaç çiçeklerinin beyazı kırmızıdan kırmızısı sarıdan daha hayırlıdır.

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Rüyada görülen Nar çiçeği; gelin, yeni eş, erik, zerdali, kayısı, armut ve ayva çiçekleri rüya sahibinin işiteceği yumuşak, güzel ve hoş bir söz ile tabir olunur. Rüyada badem ağacı çiçek açmış görmek, Bunun ölçüsü ağacın yüksekliği ve alçaklığı ile ve güzelliği ise, çiçeklerin güzelliği ve rengi ile değerlendirilir.

Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir ağacın çiçeğini koparıp yediğini görmek, zamanında ve mevsiminde ise, ağaçlar konusunda açıklandığı şekilde o ağacın sahibinden duyduğu bir haberi veya sözü aktarmaya o kimseden gelecek hayırlı bir habere ve iyilik, maddi menfaat ve yardım etmeye işarettir. Bu çiçeklerden birini kokladığını gören kimse, ağacın sahibi olan kimse tarafından medhü sena ve övgüye mazhar olur.

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Vaktinde olmak ve solmuş bulunmamak şartıyla ağaç çiçekleri görmek, genellik itibariyle iyidir. Yerden biten çiçekler ise, çok çeşitli şeylerle tabir olunurlar. Tabirciler den bazıları, hangi bir çiçek olursa olsun Rüyada görmek, gönül rahatlığına ve emeline kavuşmaya tabir edilip, yorumlanır, demişler ve bazıları da eğer vakit ve mevsiminde olursa böyledir, vakitsiz olduğu halde iyi değildir görüşünde ve bir kısmı da bazen hayra ve bazen kötülüğe, kötü ve zararlı olan işlere tabir edilip, yorumlanır, beyanında bulunmuşlardır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca