Rüyada “Abdest” Görmek

Abdest
Rüyada abdest görmek saf su ile tam bir şekilde abdest aldığını gören kimse, eğer kederli ve üzüntülü ise, Allah tarafında üzüntü, kederlerinden kurtulur.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek

RÜYADA ABDEST GÖRMEK: Rüyada saf su ile tam bir şekilde abdest aldığını gören kimse, eğer kederli ve üzüntülü ise, Allah tarafında üzüntü, keder ve elemden kurtulur. Borçlu ise, borcunu öder, hasta ise, şifa bulur; günahkar ise, tövbe eder ve günahları mağfiret olunur. Eğer korkuda ise, Allah emin ve Eman ihsan eder. Herhalde abdest almak saf su ile hayırdır. Abdest aldığını fakat tamamlamadığını veya tamamlayamadığımı görmek, istediği ve çalıştığı işin tamam olmayacağına tabir edilip, yorumlanır. Abdest almanın caiz olmadığı bir şeyle abdest aldığını gören kimse, abdesti tamamlayamayan gibidir. Bir görüşe göre süt veya bal ile abdest almak din konusunda iyidir. Sıcak su ile abdest aldığını gören kimse, üzüntü ve kederli işlere düşer ve Allah’ın izni ile bundan kurtulması umulur. Abdest almak istediğini ve suyun olmadığını görmek, istediği işin güç olacağına işarettir. Cenabet olduğu halde abdest aldığını gören kimse, pek güç bir işe girer.

 

İmâmı Nablûsi (r.a.) demiştir ki: Rüyada abdesti var iken abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmete, nimet üzerine yiyecek içecek ve bereketli rızıklara, makam ve mevki sinin yükselmesine işarettir. Abdest ihtiyacın gitmesi ve isteklerinin gerçekleşmesi ile tefsir olunur. Abdesti tamamlamak maksadın tamamen gerçekleşmesine ve eksik almak aksine yorumlanır. Namaz için abdest aldığını gören kimse, düşmanından korktuğu şeyde Allahu Teâlâ’nın güvencesinde olur. Abdest alıp namaza başladığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulup Cenabı Hakka şükreder. Abdest almanın câiz olmadığı bir şeyle abdest aldığını gören kimse, beklediği işe ulaşamaz. Abdestsiz namaz kıldığını görmek, eğer rüya sahibi tüccar ise, sermayesiz ticaret etmeye, sanatkar ise, yeri ve sanatını yapacak eşyası olmamaya, namaz için uygun olmayan bir yerde abdestsiz namaz kıldığını görmek, istediği ve arzu ettiği işin elde edilemeyeceğine, yatağından kalkamayarak yattığı yerde abdest aldığını görmek, hanımından veya bir dostundan ayrılmaya, oturduğu odada abdest aldığını görmek, o odada oturmayacağına, çarşıda veya hamamda abdest aldığını görmek, Allahu Teâlâ’nın ve meleklerinin gazabına, büyük korkuya, hasar ve zarara, gizlediği kusurları açık etmesine, bir çöplükte veya deniz kenarında abdest aldığını görmek, hafifliğe, üzüntü, keder ve hastalığının gitmesine, bir arkadaşının kendi başı üstünde abdest aldığını görmek, ondan zarar ve hasar görmeye, kendisi bir dostunun başı üzerinde abdest aldığını görmek, ondan faydalanıp dostunu aldatarak zarar vermeye işarettir.

 

İbrahim’ül Eşas R.A) demiştir ki: Mükemmel olarak abdest aldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur, korktuğundan emin olur, hasta ise, iyi olur, borçlu ise, borcunu öder, günahkâr ise, Al­lah merhamet edip affeder. Abdesti tamam edemediğini gören kimse, keder, üzüntü ve yasta kalır, korkusu devam eder, hastalığı uzar, borcunu ödeyemez, günahta kalır, istediği hiçbir iş olmaz. Sıcak su ile abdest aldığını gören kimse, üzüntü ve gama, hüzün ve kedere düşer, hasta olur. Abdest almak istediği hâlde su bulamadığını gör­mek, arzu ettiğinin oluşması için çare bulamaz. Abdest alırken edasında ve sırasında eksik yaptığını gören kimse, ibadet ve taatte ihsan ve servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber dikkatsizlik eder. Amacı isteği arzusu eksik olarak yerine gelmiş olur. Ab­dest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korktuğundan kurtulmaya tabir edilip, yorumlanır.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. talat dedi ki:

    rüyamda yaşlı bir adm bana abdest almaı söylüyor seni almaya geldim diyor ve bende korkarakta olsa bu güne kadar abdest almadım şimdide almam diyorum

    1. Rüya Yorumu dedi ki:

      Rüyada abdest almak ve abdest almanız söylenmesi günahlardan tövbe etmeye ve hatalardan vazgeçip doğru yola yönelmeye tabir edilir.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca