RÜYA TABİRLERİ HAKKINDA BİLGİLER

Rüya tabirleri ve Rüya yorumları yapmak  için önce bunun usulünü bilmek lazımdır. Rüya Tabirleri ve rüyaların yorumları nasıl yapılır ve rüyalar nasıl mana kazanır, öğrenmek ve bilmek istediğiniz her şey burada ayrınlı anlatılmıştır.

Mesela buğday, arpa, saman, un ve bal gibi şeylerin mal ve paraya delalet ettiğini.

At, Arslan ve vahşi hayvanların devlet ve milletin ileri gelen kimselerine delalet ettiğini.

At’ın eğeri, kuşların, hayvanların dişilerinin delalet ettiğini.

Yastık, ibrik (su konulan bir çeşit kap) ve tas gibi şeylerin hizmetçilere ve benzeri kişilere işaret ettiğini ve bunlardan her birinin değer ve kıymetinin nispetince olduğunu bilmelidir.

Rüyanın başlangıcında görüp de sonunda görülmeyen şey; Rüya sahibinin istediği şeyi elde edememesine işarettir.

Rüyasında bindiği nesneden aşağı inmek; Rüya sahibinin bulunduğu mevkiden aşağı dereceye düşmesine delalet eder.

Rüyada Rüyayı görenin söyleyeceği söz muteber tutulur.

Hz. Yusuf’un Rüyasını bilmeyen yoktur: Yusuf aleyhisselâm, yedi yaşında iken şöyle bir Rüya görmüştür: “On bir uzun asa, bir daire şeklinde yere dikilmiş duruyor. Ansızın küçük bîr asa peydah olup hepsini yere sermiş.”

Yusuf aleyhisselâm Rüyayı babasına anlatır. Yakup aleyhisselâm bu acayip Rüyayı işitince ona demiştir ki: “Oğulcağızım! Sakın bu Rüyayı kardeşlerine anlatma. Sonra ölümün için bir hile ederler. Zira, şeytan; insanlara apaçık düşmandır. Şayet onlara vesvese verirse kalplerine haset düşüverir.” Yusuf sûresi 5. Ayet.

İzzet ve şerefine, kıymet ve şanına delalet eden bu büyük Rüyayı anlatman, açıklaman için Rabbin kardeşlerin arasında seni seçtiği gibi. Ondan daha büyük olan Peygamberlik şerefine de seni lâyık ve müna­sip görmüştür. Rüya tabirleri ilmini de yine sana öğretecektir. Atalann-de- delerin İbrahim ve İshak aleyhisselâma nübüvvetle nimetini tamamladığı gibi, sana da, Yakub’un diğer evlatlarına da nimetlerini tamamlamakla devlet ve saadete ulaştıracaktır. (Yusuf sûresi 6. Âyet.)

Rabbin Teâlâ; seçilmeye müstahak olanı bilir. Her şeyi hikmetiyle lâyıkı üzere icra eder.
Doğru Rüya seher vakti görülen Rüyadır. Doğru Rüya gündüzdeki Rüyadır.

Cafer-i Sadık radıyallahü anh Hazretleri buyurdular ki;

Rüyanın en doğrusu kaylule’de yani günün ortasında, öğle üstü uyunan uykuda görülen Rüyadır.
Müslüman Rüya tabircileri dediler ki: İnsan Rüyayı ruh ile görür. Akıl ile anlar.
Ruhun durduğu, karar kıldığı yer; kalbin ortasında kan noktalarıdır.
Aklın karar kıldığı durduğu yer dimağ dadır. Ruh, nefsi ile boşluktadır.

Mehmet Emin Kırgil Rüya tabirleri ve İslami rüya yorumları uzmanı. Ünlülerin rüya yorumcusu rüyalarınız hayır olsun rüyalarınızı bizimle paylaşırsanız sizlere en doğru şekilde rüya tabiri analizi yapalım.

Mehmet Emin Kırgil Rüya tabirleri yorumcusu << TIKLAYIN

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda ağacın tepesine kuranı kerim koyduğumu gördüm. Rüyada kuranı kerim görmek ne anlama gelir? ( Turan Kırışgil ) dedi ki:

  Merhaba rüyamda duvarları olmayan bir kulenin merdivenlerinden hızlı bir şekilde yukarı doğru koşuyorum kulenin tepesine vardığımda bir kurumuş ağaç görüyorum o ağacın tepesine Kuranı Kerimi koyuyorum ve o anda bana bir el uzanıyor ve beni surların üstüne çekiyor.

  yorumlarsanız sevinirim

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Turan, rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah. Rüyada kulenin merdivenlerinden yukarı koştuğunu görmek, amaç ve emellerine ulaşmaya, istediğini elde etmeye ve sıkıntılarının son bulmasına, rüyada kurumuş ağaç görmek, yolunda giden işlerinin bir anda bozulmasına ve işlerinden eskisi kadar alamayacağına ve maddi konularda sıkıntı yaşamaya, Rüyada ağacın tepesine kuranı kerim koymak, sıkıntıların azalmasına ve zamanla bitmesine kısmetinin ve rızkının açık olmasına kazancının ise artması ile yorumlanır.

 2. necdet ekinci dedi ki:

  ÖĞLE UYKUSUNDA BİR RÜYA GÖRDÜM.

  RÜYAMDA BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLUNU GÖRDÜM BOŞ BİR ARAZİDE ÇİNKOLU BÜYÜK BİR YER VARDI HAVA KIRMIZIYA ÇALIYORDU VE BAŞBAKANA HOŞGELDİNİZ BAŞBAKANIM AHMET BEY DEDİM EL SIKIŞTIK. YANIMDA BİR KİŞİ DAHA VARDI. YÜZÜNÜ GÖRMEDİM ODA BAŞBAKANLA EL SIKIŞTI. SONRA YANIMDAKİ KİŞİ İLE ARKAMI DÖNÜP GİTTİM. O SIRADA KARŞIDAN BİR BORDO RENKTE KASIRGA GELDİ YANIMIZDAN GEÇTİ. ARKAMI DÖNDÜM ÇİNKOLU YERE DOĞRU GİDİYORDU. BAŞBAKANINDA O ÇİNKOLU YERİN İÇİNE GİRDİ. EYVAH DEDİM KASIRGA ORAYA DOĞRU GİTTİ. ORAYI YIKTI GEÇTİ. BEN YANIMDAKİ KİŞİ İLE ORAYA GERİ DÖNDÜK KOŞARAK BAŞBAKANI ARADIK. AHMET BEY DİYE BAĞIRDIK ONU BULAMADIK. AMA ETRAFTA YERDE YATAN KİŞİLER VARDI AMA BAŞBAKAN YOKTU. YANIMDAKİ KİŞİNİN KİM OLDUĞUNU HALA BİLMİYORUM YÜZÜNÜDE GÖRMEDİM.

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca