Rüyalara Dair bilgi

Rüyaya Dair Bazı Acayip ve  ilginç bilgiler Rüyada istediğin şeyleri görmek ve Gördüklerinin Durumlarını değiştiren şeyler nelerdir? Rüyalara Dair bilinmeyenler sırlar, Havas kitaplarından bilinmeyenler istediğini rüyada görmek için neler yapılır?

Bir kimsenin dostlarından birini Rüyada gördüğü sırada uyanıp derhal baş yastığını ayağı ucuna ve yorganını da baş yastığı yerine koyup tekrar uyusa; evvelce Rüyasında gördüğü o insanı tekrar Rüyasında görebileceği eski kitaplarda yazılıdır.
★ ★ ★
Uyumakta olan bir kadının yastığı altına haberi olmaksızın keçinin boynuzu konulsa, o kadın her şeyi uykusunda haber verirmiş.
★ ★ ★
Topraktan bir çömlek içerisine bir siyah tavuk başı konulup karı¬sıyla düşmanlık ve mücadele eden kimsenin yatağının altına konulsa; aralarındaki düşmanlığın kalkarak sevginin meydana geleceği Kitab’ül Esrar’da görülmüştür.
★ ★ ★
Uyuyan adamın yastığı altına maymun kılı konulsa; garib ve acaib Rüyâlar göreceği rivayet edilmiştir.
Şu satırlar Hasbi Efendi Tabirnamesi’nden alınmadır.
Sabah vaktinde yani Fecr-i Sadık’ın doğuşu ile güneşin doğuşu arasındaki zamanda Rüyanın tabiri güzel ve beğenilen bir husustur.
Çünkü bu zamanda görülen rüya, Rüya tabircilerinin aklında ve düşüncelerinde huzur ve safa olduğu zamandır. Rüya gören de Rüyasını unutmaz, gördüğü gibi noksansız anlatır.
Rüyanın tabiri: Kıyas, itibar, intikal, benzetme ve zan yoluyla dır. Kesin değildir.
★ ★ ★
Rüyanın uyanık halde doğruluğu meydana çıkmaksızın yahut Rüyanın sırrını uyanık halde iken görmeksizin gayb ibare üzerine dönmek caymak yahut hüküm vermek olmaz.
Rüya tabircisi ve yorumcusu Kur’ân ve Kur’ân’ın mesel ve manasıyla rüyaları tabire muhtaçtır.

Rüya Tabircisi hakkında; insanların Rüyalarını tabirde halk arasında Fetanet, feraset, hüsn-ü zanna nail olabilmesi için hal ve şanının, yemesinin, içmesinin iyisine ve işlerinde ihlasa muhtaçtır. Bu şartları ve kaideleri yerine getirmiş kişiler rüya tabirleri yapmakta asla zorlanmazlar.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Ebubekir dedi ki:

  Rüyamda gardaşım yatakda yatıyom ve ayağımın orda yastık var yastıga bakıyom

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada kardeş ile yatmak rüya sahibinin güvende olduğuna hissetmesidir ve yastık görmeniz tembelliğe yorumlanır.

 2. Ceyda dedi ki:

  Rüyamda sürekli eski sevgilimle barıştığımı görüyorum benden özür diliyor bir spor salonunda yanıma geliyor yanımdan hiç ayrılmıyor yanımızda 2 çift arkadaşlarımız var belli belirsiz ayrılalı neredeyse 3 sene olacak hiç yüz yüze bile gelmedik ama hala rüyalarımda

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca