Rüyada “Rum Suresi” Görmek

Rum Suresi
Rüyada rum suresi görmek, Rum suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu dinleyen kişi muradının ve dileklerinin hasıl olacağına düşmanlarına galip geleceğine işaret eder.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

Rüyada rum suresi görmek, Rum suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu gören kişinin, muradının ve dileklerinin hasıl olacağına ve düşmanlarına karşı galip geleceğine işaret eder. Rüyada rum suresin den ayetler okuduğunu gören kişi, korkularından ve düşmanlarından emin olur ve bu sure vesilesi ile koruma altına alınır. Rüyada rum suresi okuduğunu görmek,
Rüya sahibinin Allah tarafından her türlü bela ve musibetlerden korunacağına işaret eder. Rüyada rum suresi okuduğunu gören bir kimse, düşmanların şerrinden emin olacağına, hak yoldan ayrılmadığı sürece, düşmanlarına karşı galip geleceğine ve Allah katında, salih bir kul olacağına işaret eder.

Rüyada Rum Suresi Görmek

rüyada rum suresi görmek diyanet, Ebû Bekir’is-Sıddık radıyallâhü Teâlâ anh buyuruyorlar ki, Rüyada rum suresi okuduğunu görmek, Geceleri teheccüd ve nafile namazları kılmayı seven, daima hak zikri ile kalbini meşgul eden, çok Kuran-ı Kerim okuyan kimseye işaret eder. Rüyada Rum Suresi ve ondan bir ayeti okuduğunu görmek, Eğer rüya sahibi uyandığında okuduğu ayeti hatırlar ise, o ayetin mealine nail olacağına işaret eder. Rüyada rum suresi okuduğunu gören kişi, Yüksek miktarda mal mülke, İlim öğrenmeye, Ehli sünnet yolunda ilerleyeceğine işaret eder.

Rüyada Rum Suresi Görmek, Rüya Alimlerinin Yorumları.

  • Cafer-i Sadık(ra) göre, Okuduğu ayet adedince çok sevap kazanmaya, düşmanlarından emin olmaya ve onlara karşı galip gelmeye, Allah indinde makbul kul olmaya işaret eder.
  • Nafı’ ve İbni Kesir (r.a.) demiştir ki, Rüyada rum suresi gören kişi, Dara düşerse, sefalet çekerse, bu sefaletten ve dar boğazdan kurtulacağına huzura, bolluk berekete ereceğine işaret eder.
  • Imam-ı Nablusi(ra) göre ; Rum suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin, arzu ettiği, hayalini kurduğu, kalpten istediği ne ise, hemen yerine geleceğine rivayet edilir.
  • Kirmâni (r.a) diyor ki, Rüyada rum suresi görmek, Düşmanlarına karşı üstünlük sağlar ve dileği muradı kabul olur.
  • İbni Şirin (r.a) diyor ki,Rüyada rum suresi görmek ve okumak, Bu rüyanın sahibi, bütün halkı hidayete ve Allah yoluna davet eder.
  • Ebu Saidü’l-Vaaz(ra) diyor ki,Rüyada rum suresi okunduğunu duymak, Bir çok günahkar insanın, Rüya sahibinin onları aydınlatması ile, hepsi tövbe ederek hidayete kavuşur.
  • İmâm-ı Muhammed el-Mısîrî(ra) diyorki,Rüyada rum suresi görmek, Bu rüya sahibi tövbe etmeden, bu dünyadan göç edemez.
  • İmâm-ı Gazâlî(ra) diyor ki, Rüyada rum suresi ayetlerini okuduğunu görmek, Düşmanların şerrinden Allah tarafından korunur, ve yaşadığı müddetçe korkularından emin olur.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca