Burçların Özellikleri

Burçların Özellikleri ve Müneccimden Genel Burç Özellikleri

Her burcun kendisine göre özellikleri, olumlu ve olumsuz yanları vardır. Ancak hiçbir burç bir diğerinden üstün veya eşsiz sayılamaz. Burçlar özelliklerine göre belirli gruplara girerler. Ortak özellik taşıyan burçların birbirleriyle anlaşma oranı da yüksektir. Şimdi burada burç­ların özellikleri ve girdikleri gruları tüm burç özelliklerini anlatacağız.

 

Üçlüler veya Unsurlar yahut Üçlü Gruplar

Astrolojide Ateş, Toprak, Hava, Su olmak üzere dört unsur veya dört grup bulunur. KOÇ, ASLAN, YAY Ateş Grubu burçlardır. BOĞA, BAŞAK, OĞLAK Toprak Grubu burçlarıdır. İKİZLER, TERAZİ, KOVA Hava Grubu burçlardır. YENGEÇ, AKREP, BALIK Su Grubu burçlardır.

 

Ateş Grubu Burçlar

Adından da anlaşılacağı gibi, bu burçlarda doğanların ateşli duy­guları vardır. Bu burçların insanları atılgan, cesur, gözü pek, ani istekle­re kapılan, dışa dönük ve başına buyruk tiplerdir. Yine bu burçlarda doğanlar canlı, istekli ve pek çok şey başarabilen kimselerdir.

 

Toprak Grubu Burçlar

Toprak Grubu burçlarda doğanlar gözle görülür şeylere değer veren, maddenin önemini bilen, ayaklarını sıkıca yere basabilen insan­lardır. Toprak Grubu aynca çok da verimlidir. Bu burçlardaki insanlar görünüşte sakin ve hatta durgun, düşünceleri, duyguları gizleyen kimse­lerdir. Bir hayli hırslıdırlar ve çıkarlannı kollamasını da bilirler.

 

Hava Grubu Burçlar

Hava Grubu burçlarda doğanlar idealleri bulunan, topluma değer veren, bilmeyi, öğrenmeyi isteyen, zeki, akılcı, dışa dönük kimselerdir. Yeniliklere ilgi duyan, durumları kolaylıkla inceleyip sonuç çıkartan, fırsatları yerinde değerlendirebilen, konuşmaları etkileyici olabilen, yete­nekli ve biraz da havai tiplerdir.

 

Su Grubu Burçlar

Su grubu burçlarda doğanlar sakin, durgun halli, aşırı duyarlı, yoğun duygulara sahip kimselerdir. Onlarda güçlü sezgi de bulunabilir. Bu burçların insanları kuruntucu, kuşkucu, kıskanç ve hatta kinci olabi­lirler. Duygularla akıl arasındaki nazik dengeyi korumaları pek kolay olmaz. Kolay etkilenen bu insanlar aslında çok da inatçıdırlar.

 

Grupların uyumu

Her burcun kendine özgü yönleri vardır. Bazı burçlarda ortak özellikler görülür. Bazıları da birbirlerini tamamlarlar. Ateş Grubu burç­larla Hava Grubu burçlar bu türdür. Yine toprak Grubu burçlarla Su Grubu burçlar da aynı uyumu yaparlar.

Fakat Ateş Grubu burçlar Toprak ve Su Gruplarıyla anlaşamaz. Hava Grubu da toprak ve Suyla uyum sağ­layamaz. Eski Astrologların bu konuyla ilgili bir sözünü de aktaralım.

Hava Ateşi canlandırır.

Ateş havayı ısıtır.

Su Ateşi söndürür.

Ateş Toprağı yakar.

Pozitif ve Negatif Burçlar

Burçlardan altısı Pozitif ve altısı da Negatif sayılırlar. Fakat bu sözlerden’bu burçların olumlu veya olumsuz sanmamalısınız. Pozitif burçlar dışa dönük ve daha hareketlidir. Negatif burçlar içine kapalı ve daha duyguludurlar.

 

Pozitif Burçlar

Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova’dır.

Negatif Burçlar

Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak, Balık’tır.

Erkek ve Dişi Burçlar

 

Burçlar Erkek ve Dişi olmak üzere de ayrılırlar. Bu ayrımda Pozi­tif burçlar erkek, Negatif burçlar da Kadındır. Bazı okuyucular Erkek burçta doğmanın insana erkeksi huylar vereceğini sanmaktadırlar. Bu doğru değildir. Erkek burçlar daha canlı, hareketli, dışa dönüktürler. Buna karşılık Dişi burçlar duygulu, duyarlı, içine kapalı ve verimlidir. Bir yıldız haritasında Erkek burçların daha güçlü olması insanın yaşa­mında daha başarılı olmasını sağlayabilir. Örneğin yıldız haritasında Erkek burçlar güçlü olan bir kadın çok iyi bir eğitim görebilir, meslek yaşamında başarılı olabilir. Evlenen bile işine devam edebilir. Bu arada ev işlerinden de hoşlanmayabilir. Fakat yıldız haritasında Dişi burçlar güçlüyse kadın çalışmayı pek istemeyecek ve yuvasında kalmayı, eşiyle, çocuklarıyla ilgilenmeyi arzu edecektir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Perşembeyi cumaya bağlayan gece okuduk ve yorulduk 1000 tane okuyup dinlendikten sonra geri kalanını okumaya devam ederken nasil baslanmali en başındaki yapilmasi gerekenleri yapmalimi 2 rekat namaz , 100 istiğfar niyeti tekrarlama misk-i amber vs. leride yapalimmi simd

  2. Bahar zamanı dedi ki:

    Perşembeyi cumaya bağlayan gece okuduk ve yorulduk 1000 tane okuyup dinlendikten sonra geri kalanını okumaya devam ederken nasil baslanmali en başındaki yapilmasi gerekenleri yapmalimi 2 rekat namaz , 100 istiğfar niyeti tekrarlama misk-i amber vs. leride yapalimmi simdiden teşekkür ederim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca